„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” – wycieczka autokarowa do Kotani do gospodarstwa ekologicznego.

Nasze przedszkolaki w ramach programu PSSE „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Kotani. Tam dzieci zobaczyły hodowlę zwierząt żyjących w zgodzie z naturą, jedzących tylko naturalne pożywienie i przebywających na świeżym powietrzu. Dowiedziały się jak powstaje ekologiczny nabiał od krów pasących się na zielonej łące z dala od ośrodków przemysłowych i dróg szybkiego ruchu. Przedszkolaki mogły również zaobserwować jak świeżo wyprodukowane mleko jest schładzane i przechowywane w silosach, gdzie oczekuje na transport do mleczarni. Następnie pokazano dzieciom jak z mleka wytwarza się masło i biały ser oraz maślankę i serwatkę. Dzieci degustowały masło i ser biały ze świeżo upieczonym chlebem.

Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się w galerii, zapraszamy do obejrzenia.

„Zbieramto w szkole”

Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole włączyło się do projektu pt. „Zbieramto w szkole”, który wspiera Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jest to projekt ekologiczno – charytatywny, który niesie pomoc misjonarzom pracującym
w Czadzie, na Filipinach, w Urugwaju i na Ukrainie. Polega on na zbieraniu różnych przedmiotów, które następnie poddane są recyklingowi, a środki uzyskane z tego procesu przekazane zostaną na wsparcie projektów misyjnych. Włączenie się w  tą szlachetną inicjatywę to okazja do zaangażowania się we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim oraz ochrona środowiska. Za przedmioty, które zbierzemy, placówka może otrzymać punkty, które później wymienione zostaną na nagrody.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa.

W naszym przedszkolu zbieramy:

-małe elektrośmieci (stare telefony komórkowe, tablety, zużyte baterie)

-zegarki tarczowe (na rękę – nie elektroniczne)

Elektrośmieci zbierane

będą w holu przedszkola

w oznaczonych pojemnikach

do 22 czerwca 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

Dzień Strażaka w naszym przedszkolu

Wszystkim Strażakom serdecznie dziękujemy za spotkanie, za Waszą trudną, bezinteresowną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracę oraz za gotowość do niesienia pomocy innym ludziom, a także za pełne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu, w związku z tym Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu zorganizował akcję #challengeniebieskiemotyle2021 na portalu społecznościowym Facebook. Nasze przedszkole otrzymało nominację do wyzwania i chętnie włączyło się w tą akcję, tym samym dokładając swoją iskierkę przyjaźni na rzecz osób ze spectrum autyzmu.

,,Dzieci z autyzmem są jak niebieskie motyle. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich próbuje wznieść się najwyżej jak potrafi, dlatego nie porównujmy ich do reszty, ponieważ każde z nich jest niepowtarzalne”.

D. Borowska-Ogrodnik (psycholog)

Szanowni Rodzice

Rachunki za pobyt dziecka w przedszkolu za miesiąc KWIECIEŃ 2021 r. są dostępne do pobrania na stronie: www.jammik.pl (zakładka Konto Rodzica)

login: adres e-mail rodzica

hasło: numer karty

W tytule przelewu proszę wpisać odpowiedni symbol podany na rachunku, który identyfikuje przelew w systemie, np. 92/21

Należność należy wpłacić na konto: 13 8636 1015 2004 1603 5526 0001

BS Rymanów

Termin płatności upływa 10.05.2021 r.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY

Pytania odnośnie płatności lub w przypadku kłopotu z zalogowaniem na stronie prosimy kierować pod numerem telefonu 13 441-56-16.

,,Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna”

Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat, dlatego też 30 kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczciły Dzień Flagi.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki podczas zajęć poznawały symbole narodowe, śpiewały piosenki o treściach patriotycznych oraz uczyły się szacunku dla tradycji i wartości narodowych. Uroczystość zakończyła się pochodem z chorągiewkami ulicami Nowego Żmigrodu. Dzieci z grupy Muzycy wzięły udział w wystawie  “Polskie symbole narodowe” – na żmigrodzkim rynku.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą okazją do przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

,,Zdrowe smaki dzieciństwa”

Projekt realizowany w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie

Poszerzenie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania; zapobieganie nadwadze i otyłości najmłodszych; propagowanie zdrowego stylu życia jest niezwykle istotne, dlatego też nasze przedszkole wzięło udział w projekcie  ,,Zdrowe smaki dzieciństwa”. Głównym celem inicjatywy jest wzmacnianie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć/warsztatów kulinarnych rozwijających zainteresowania dzieci, kształtujących u nich nawyki racjonalnego i różnorodnego odżywiania, jako alternatywy dla zachowań szkodliwych zdrowiu. Dzięki przyznaniu środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, mieliśmy możliwość zakupu niezbędnych akcesoriów potrzebnych do udziału w zajęciach kulinarnych tj. czapki i fartuchy kuchenne, deski do krojenia oraz noże, które pozwolą małemu szefowi kuchni całkowicie bezpieczne posiekać warzywa czy owoce, bez ryzyka skaleczenia paluszków. Przedszkolaki z grupy Wiewiórki w ramach projektu wykonały zdrowy chlebek, tym samym prezentując piękne stroje.

Koordynatorzy projektu: Sylwia Cichoń, Karolina Kowalska

,,Dzień Ziemi” – konkurs

Informujemy, że dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie zainicjowanym przez wydawnictwo edukacyjne Podręcznikarnia.

Zadanie konkursowe polega na opublikowaniu zdjęcia przedstawiającego grupę przedszkolną dbającą o naszą planetę.

Trzymamy kciuki! Powodzenia!

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.