Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj jak dobrze wiecie lubi w grudniu odwiedzać dzieci na całym świecie. Z workiem pełnym prezentów przyjechał dziś do naszego przedszkola. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków od samego rana. A gdy już było je słychać, świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak sam Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a gdy znalazły się blisko Mikołaja to niektóre nawet troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzieci na powitanie zaśpiewały mu pięknie piosenki, a starszaki wyrecytowały również wiersze. Każdy przedszkolak otrzymał wspaniały podarunek. Każda grupa w podziękowaniu wręczyła Mikołajowi samodzielnie wykonane laurki. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiatkowe zdjęcia. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a niektórzy z nich już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty Świętego. 🎅

Wizyta Górnika

4 grudnia to bardzo ważna i szczególna data w kalendarzu. W ten dzień obchodzą święto wszyscy górnicy gdyż jest to ” Dzień Barbórki”. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola zasłużonego pracownika górnictwa Pana Stanisława.

Górnik zaprezentował galowy strój górnika, opisując dzieciom wszystkie elementy w tym m.in czapkę górnika „ Czako”, która ma wiele kolorowych pióropuszy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ciężką i niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Przygotowane ilustracje zaciekawiły wszystkie dzieci, ukazały cenne wiadomości o codziennej pracy górnika. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, kopalnia, kilof, czako, szyb, węgiel itp.
Na zakończenie spotkania przygotowano dzieciom quiz sprawdzając ile zapamiętały dzieci. Poradziły sobie doskonale. Każda z grup przedszkolnych przygotowała i wręczyła górnikowi pamiątkowe laurki w podziękowaniu za wizytę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice

Rachunki za pobyt dziecka w przedszkolu za miesiąc LISTOPAD 2022 r. są dostępne do pobrania na stronie: www.jammik.pl (zakładka Konto Rodzica).

login: adres e-mail rodzica

hasło: numer karty

W tytule przelewu proszę wpisać odpowiedni symbol podany na rachunku, który identyfikuje przelew w systemie, np. 92/22

Należność należy wpłacić na konto: 13 8636 1015 2004 1603 5526 0001

BS Rymanów

Termin płatności upływa 10.12.2022 r.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY

Pytania odnośnie płatności lub w przypadku kłopotu z zalogowaniem na stronie prosimy kierować pod numerem telefonu 13 441-56-16.

W minionym tygodniu odbył się w naszym przedszkolu „Tydzień życzliwości”. Był to czas działań skierowanych na wartości takie jak : „Prawda, dobro i piękno”. Odbył się m. in „Dzień życzliwości i pozdrowień”, w którym wszystkie przedszkolaki ubrane w żółty kolor podczas zajęć dowiadywały się jak być życzliwym dla innych, wykonywały miłe gesty dla kolegów i koleżanek . Ponadto odbył się także Koncert przedszkolaków “Dobro, prawda, piękno i odpowiedzialność w wierszu i piosence”, podczas którego dzieci odświętnie ubrane śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze o wartościach dla nas ważnych. Przedszkolaki przekazały treści dotyczące używania magicznych słów, dobroci, przyjaźni. Podsumowaniem „Tygodnia Życzliwości” była galeria prac plastycznych „Czy jest prawda, dobro i piękno?”. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną na podstawie przygotowanych przez wychowawców zajęć w tym wysłuchanego przez dzieci utworu literackiego. Słoneczka kolorowały do bajki pt „ Kopciuszek”, Kotki wykonały pracę plastyczną w oparciu o audiobajkę o bezinteresownej pomocy pt.” Dobre uczynki”, Motylki układały historyjkę obrazkową oraz określały co czuje tytułowe „Brzydkie Kaczątko”?. Jeżyki wykonały grupowy plakat do wysłuchanego wiersza „Dobro i piękno”. Tygryski rysowały swoje wrażenia po wysłuchaniu opowiadania „Życzliwa pchła”, a grupa Smerfy rysowała wrażenia po wysłuchaniu bajki pt .” Bajka o pieseczku”. Prace dzieci zamieszczono na gazetkach grupowych.

Cały tydzień miał na celu uwrażliwienie dzieci na czynienie dobra , był także edukacją w odniesieniu do innych, nauką troskliwości, życzliwości oraz uwrażliwieniem na piękno otaczającego świata.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Choć Światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, to historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa i może mieć wiele wspólnego z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodore’em Roosevelt’em!

Pluszowy miś stał się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości, smutków oraz przytulanka do zasypiania. Nic więc dziwnego, że zabawka ta doczekała się swojego święta. W Dniu Pluszowego Misia każde dziecko wzięło ze sobą do przedszkola ulubioną maskotkę. Pojawiły się pluszowe niedźwiadki, ale także pieski, króliczki i inne zwierzaki oraz pluszowe postacie z bajek. Maskotki towarzyszyły przedszkolakom w zabawach i zajęciach, podczas których dzieci poznały historie powstania pierwszego pluszowego misia. Powstały też misiowe prace plastyczne. Za sprawą telewizyjnych bajek i programów dla dzieci grono znanych misiów jest ogromne i stale się powiększa. Nie można było, więc w tym dniu zapomnieć o Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatki czy Paddingtonie.

To był bardzo miły dzień, a obecność pluszowych przyjaciół tylko go uświetniła.

Andrzejki

Według tradycji końcem listopada obchodzimy imieniny Andrzeja , a jest to czas dobrej zabawy. Z tej okazji 24 listopada w naszym przedszkolu zorganizowano “Andrzejki”. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane bawiły się wesoło przy dźwiękach skocznej muzyki.
Naszymi muzykami w tym roku był zespół muzyczny “Piano” . Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, a kontakt z żywą muzyką oraz instrumentami uatrakcyjnił ten dzień. W trakcie przerwy w tańcach dzieciom zorganizowano słodki poczęstunek przygotowany przez przedstawicieli rodziców z poszczególnych grup. Dziękujemy za zaangażowanie.

Spotkanie z pracownikami Urzędu Poczty Polskiej.

✉️📦📨Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, najwyższa więc pora napisać i wysłać listy do Świętego Mikołaja. Smerfy w tym celu wybrały się na pocztę. Napisane wcześniej listy wrzuciły do skrzynki pocztowej. Będąc już na miejscu, dzięki gościnności Pana Naczelnika Poczty Polskiej w Nowym Żmigrodzie zwiedziły również budynek oraz zostały zapoznane z pracą poczty. W przedszkolu starszaków odwiedziła Pani Listonosz, która przybliżyła im specyfikę swojej pracy. Dzięki tym spotkaniom dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca listonoszy i wszystkich pracowników poczty, dbajacych codzień o to by listy, przesyłki i paczki doręczone zostały do adresatów.📨📦✉️

“Dobro, prawda, piękno i odpowiedzialność w wierszu i piosence

Uczenie dzieci wartości to najważniejsze zadanie wychowawcze zarówno dla rodziców jak i nauczycieli.
Dobro, prawda i piękno to wartości szczególnie dla nas ważne w tym roku szkolnym, gdyż rozwijają wrażliwość dzieci i zachęcają do czynienia “dobrych uczynków”. Dzieci dorastają w tych kręgach, które mają wpływ na ich wychowanie i na to jakim człowiekiem będą w dorosłym życiu.
Realizując jeden z kierunków polityki oświatowej państwa “Kształtowanie postaw ukierunkowane na prawdę, dobro i piękno” w naszym przedszkolu zorganizowano koncert przedszkolaków “Dobro, prawda, piękno i odpowiedzialność w wierszu i piosence”. Dzieci odświętnie ubrane śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze o wartościach dla nas ważnych.
Koncert był nie tylko spotkaniem z muzyką, a przede wszystkim edukacją w odniesieniu do innych, nauką troskliwości, życzliwości oraz uwrażliwieniem na piękno otaczającego świata. Miejmy nadzieję, że wyśpiewane wartości będą drogowskazem dla naszych przedszkolaków.
 
  
       

Dzień życzliwości i pozdrowień

“Życzliwość to cecha wspaniała
Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym
Śmiej się, śpiewaj i baw.
Życzliwym bądź dla siebie
Nie oceniaj surowo
Wróci dobro do ciebie
Życzliwość odbierzesz z nagrodą”

Podziękowania.

“Szkoła do hymnu” oraz “Szkoła pamięta” to akcje patriotyczne skierowane do wszystkich placówek oświatowych, mające na celu rozbudzanie u dzieci przywiązania i miłości do ojczyzny. Akcje te cieszą się dużą popularnoscią. Nasze przedszkole również wzięło w nich udziału. W tegoroczne inicjatywy zaangażowało się ponad 11 tysięcy placówek z Polski, w przypadku akcji “Szkoła pamięta”, natomiast w akcji “Szkoła do hymnu” udział wzięło blisko 20,5 tysiaca przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w kraju oraz 360 placówek polonijnych z całego świata. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy zapadną w pamięci naszych małych obywateli. Podziękowania za pielęgnowanie pamięci o przodkach, pogłębianie wiedzy o polskiej historii oraz za wspólne odśpiewanie hymnu złożył Pan P. Czarnek – Minister Edukacji i Nauki.