????????Przytul się do drzewa????????
Kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.
W minionym tygodniu nasze przedszkolaki przyłączyły się do Ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Wyjście do Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie

Wrzesień w przedszkolu to czas rozmów o bezpieczeństwie.
Odpowiadając na zaproszenie Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie przedszkolaki ze wszystkich grup odwiedziły dziś komisariat policji. Dzieci pod fachowym okiem Pana Policjanta aspiranta sztabowego Roberta Zoły zostały oprowadzone po budynku Komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie.Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi, dzięki czemu treści wprowadzone podczas wrześniowych zajęć w przedszkolu związane z bezpieczeństwem w przedszkolu, wokół niego oraz bezpieczeństwem na drodze zostały utrwalone przez dzieci.
Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komisariatu Policji za zaproszenie.

Powitanie Jesieni

W dniu 22 września wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uroczyście pożegnały lato i powitały nową porę roku – Panią Jesień, która będzie panować nam przez najbliższe miesiące. Przedszkolaki ubrane w kolory jesieni zebrały się w sali starszaków, by obejrzeć przygotowaną przez ????Ananaski???? część artystyczną. Dzieci z najstarszej grupy w pięknych kostiumach zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki mówiące o darach jesieni. Nie zabrakło oczywiście głównej bohaterki tego dnia – Pani Jesieni, która w długiej sukni i z liśćmi we włosach dumnie paradowała i zachwycała kolorami.

Po Ananaskach przed kolegami i koleżankami miały okazję zaprezentować się także i młodsze grupy. Wszystkie po kolei, zaczynając od maluszków zaśpiewały przygotowane przez siebie jesienne piosenki.

Po takim przywitaniu nowa pora roku musi być dla nas łaskawa, przynieść słońce i być jak ta przysłowiowa – ZŁOTA, POLSKA JESIEŃ!

 

Dzień Ziemniaka

Zbliżająca się jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa.
Z tej okazji we czwartek w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Ziemniaka.
Nasze najmłodsze przedszkolaki świętowały go w przedszkolu poznając historię tego warzywa oraz uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych. Pozostałe grupy, przed południem wybrały się na teren otwarty , gdzie na dzieci do zabawy czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością w „sadzeniu i zbieraniu” ziemniaków, w wyścigu z ziemniakiem na łyżce. Konkurencje sportowe sprawiły przedszkolakom wiele radości i były znakomitą okazją do integracji na świeżym powietrzu oraz doskonałą formą ruchu.
Ponadto za pomocą ziemniaczanych stempli i farb dekorowały swoje prace grupowe. Zwieńczeniem ” Dnia Ziemniaka” była degustacja upieczonych w ognisku ziemniaków .
Ten słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

Dzień Przedszkolaka

Dziś, jak co roku 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszej placówce rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar przedszkolaków, ponieważ była to znakomita okazja do zabawy. Główną atrakcją tego dnia była wizyta teatru żywego aktora w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie. Aktorzy przedstawili dla nas muzyczną bajkę pt. ” Koziołek Matołek i jego przygody”. Ponadto , na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych dla nich w salach, jak dyplomy, medale, zabawy integracyjne, ze śpiewem. Był to mile spędzony dzień .

Dodajmy , że Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Wszystkim naszym przedszkolakom raz jeszcze życzymy uśmiechu na co dzień i mile spędzonego czasu w przedszkolu. Niech Wasze marzenia się spełniają.

Spotkanie z Policjantem

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne.
Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to treści, które poznały przedszkolaki 13 września, gdyż w tym dniu nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant z komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.
Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, które było doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

Na zakończenie przedszkolaki wybrały się na spacer, aby utrwalić prawidłowe poruszanie się w pobliżu jezdni i przez przejście dla pieszych.