Szanowni Rodzice

Rachunki za pobyt dziecka w przedszkolu za miesiąc CZERWIEC 2021 r. są dostępne do pobrania na stronie: www.jammik.pl (zakładka Konto Rodzica)

login: adres e-mail rodzica

hasło: numer karty

W tytule przelewu proszę wpisać odpowiedni symbol podany na rachunku, który identyfikuje przelew w systemie, np. 92/21

 Należność należy wpłacić na konto: 13 8636 1015 2004 1603 5526 0001

BS Rymanów

Termin płatności upływa 10.07.2021 r.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY

Pytania odnośnie płatności lub w przypadku kłopotu z zalogowaniem na stronie prosimy kierować pod numerem telefonu 13 441-56-16.

Wakacje to czas odpoczynku, radości, odskoczni od codziennych obowiązków, zmiana otoczenia. Podczas ich trwania powinniśmy szczególnie pamiętać o bezpieczeństwie. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach.

 Zachęcamy do zapoznania się z filmem profilaktycznym przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Jaśle, Szpitalem Specjalistycznym w Jaśle oraz Nadleśnictwem Kołaczyce, dostępny w linku: http://tvjaslo.pl/wp-mp4-2020/20200613-01.php

Zajęcia z kółka języka angielskiego

Spotkanie z językiem angielskim w przedszkolu daje dzieciom szanse nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki języka na późniejszych etapach edukacji szkolnej. Nadrzędnym celem zajęć językowych jest rozwijanie świadomości językowej poprzez wykorzystanie możliwości intelektualnych małego dziecka. W tym celu podstawową umiejętnością, na której rozwój należy położyć szczególny nacisk jest i rozumienie mowy (czyli słuchanie) oraz znajomość słownictwa. Dzieci uczą się języka obcego, ponieważ lubią to, co z nim związane (piosenki, rymowanki, zabawy). Wprowadzenie elementów zabawy do nauczania, jak i uczenia się języka sprzyja zapamiętywaniu słownictwa.

Głównym celem zajęć dodatkowych z języka angielskiego było przede wszystkim motywowanie dzieci, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Zajęcia inspirowały do działań twórczych oraz wyzwalały dziecięcą wyobraźnię. Dzieci rozwijały nie tylko kompetencje językowe, ale także pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Dzieci uczyły się języka angielskiego poprzez zabawy, piosenki, rymowanki, wierszyki i ruch. Tematyka zajęć oscylowała wokół najbliższego otoczenia dziecka, dotyczyła podsumowania zajęć językowych. Grupy wykazały się dużym zainteresowaniem zajęć, przez co udało się zrealizować słownictwo dodatkowe. Podczas zajęć wykorzystywano przygotowane karty pracy, w których dzieci wykonywały ćwiczenia utrwalające poznany materiał leksykalny, rozwijały także sprawności słuchania, mówienia, czytania i pisania po śladzie w języku angielskim.

Na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego uczęszczały dzieci sześcioletnie z grup Sportowcy i Mali Odkrywcy.Zajęcia odbywały się w piątek (co drugi tydzień ).

Zajęcia były realizowane zgodnie z tematyką zawartą we wcześniej przygotowanym programie i obejmowały następujące zagadnienia: przedszkole, park, posiłki, zwierzęta, miasto, czynności dnia codziennego. Dzieci poznały także nazwy kształtów i utrwaliły znajomość nazw kolorów.  W czasie zajęć dzieci korzystały z pomocy dydaktycznych  (karty obrazkowe, tablica multimedialna, karty pracy). Uczestnicy nabyli wiele nowych umiejętności i osiągnęli nowe cele –  potrafią reagować na proste polecenia i wydawać je w języku angielskim, tworzą proste wypowiedzi, znają słownictwo i łączą je z zapisem wyrazu, rozpoznają i nazywają większość poznanych słów,  potrafią wykorzystać poznane słownictwo w grach i zabawach. Na zajęciach zainteresowano dzieci  językiem angielskim dzięki czemu stały się bardziej otwarte na podejmowanie głosu w języku obcym oraz zmotywowało ich to do dalszej nauki tego języka.

     

Prowadząca zajęcia: Katarzyna Turczyk

Informacja w sprawie dyżuru wakacyjnego

W związku z planowanymi pracami remontowymi w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie, w uzgodnieniu z organem prowadzącym dyżur wakacyjny dla dzieci w miesiącu lipcu realizowany będzie w Filialnej Szkole Podstawowej w Starym Żmigrodzie.

Warunki skorzystania z dyżuru:

1.Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać jedynie dzieci, których obydwoje rodzice pracują i nie korzystają  w tym czasie z urlopu wypoczynkowego lub wychowawczego i tym samym nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom.

Wymagane oświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców. (pobierz)

2.Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkola jest złożenie przez rodziców /prawnych opiekunów wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do 30 czerwca 2021 roku. (pobierz)

3.Podczas dyżuru wakacyjnego przedszkole zapewnia jeden główny posiłek (obiad) natomiast rodzice zobowiązani są do przygotowania dziecku śniadania oraz podwieczorku we własnym zakresie.

4.Organ prowadzący nie pokrywa kosztów dowożenia dzieci do dyżurującej placówki.

5.Dyżur będzie odbywał się w godzinach od 7:00 do 15:00 z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego obowiązującego w placówce w czasie pandemii.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Był to wyjątkowo trudny rok, rok w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom. Jednak był to też rok wyjątkowy, pełen niesamowitych zdarzeń i chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

 Kochane przedszkolaki, już za niedługo rozpocznie się wspaniały czas wakacji. Jesteśmy przekonani, że już w tej chwili Wasze głowy są pełne pomysłów jak spędzicie ten czas. Czekają na Was piękne miejsca, przygody, rodzina i przyjaciele.

Dla dzieci z grupy Sportowcy i Mali Odkrywcy nadszedł czas pożegnania z przedszkolem, ulubionymi Paniami oraz koleżankami i kolegami.

Kochani absolwenci, kończycie swój pierwszy etap edukacji i za niedługo wkroczycie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa  – ważne, a może nawet najważniejsze. Odnajdujcie własne ścieżki i bądźcie szczęśliwi, gdziekolwiek Was nogi poniosą.

 „WYPRAWKA ABSOLWENTA PRZEDSZKOLA”

Za drzwiami przedszkola jest droga…zakrętów, skrzyżowań tam tyle! Zabierzesz swój bagaż podręczny i ruszysz przed siebie za chwilę. Wiem dobrze, że pójdziesz z uśmiechem, gdzieś w przyszłość dla siebie wybraną. W plecaku masz przecież odwagę, nadzieję w kieszeni schowaną… Masz wiedzę i samodzielność, sam przecież je tam włożyłeś. Znajdziesz i wykorzystasz to, czego się nauczyłeś. Nie idź samotnie, nie warto, rozglądaj się proszę, dookoła. Pomagaj, wspieraj, bądź blisko, gdy ktoś Cię zawoła. W plecaku ukryte są słowa… Gdy już wyruszysz w tę drogę, trzymaj je zawsze przy sobie: “umiem, potrafię i mogę”.

W tym roku ze smutkiem żegnamy po wielu latach pracy Panią Elżbietę Pietruś, nauczyciela z pasją, głęboką tolerancją, serdecznością i miłością do dzieci.

Dziękujemy Pani za wspólnie spędzone lata, za wiedzę przekazywaną młodszym pokoleniom nauczycieli. Dziękujemy za ciepłe słowa i za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Życzymy Pani, aby nowy rozdział życia, który się rozpoczyna był pełen wspaniałych chwil.  Niech nowe znaczy lepsze!

 

Słowa podziękowania kierujemy także do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego przedszkola, na budowaniu jego pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

 

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie

Kochani Tatusiowie!

Z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Waszego święta, życzymy Wam zdrowia, pomyślności w życiu, wytrwałości i pogody ducha.

Abyście każdego dnia z Waszymi pociechami na nowo odkrywali świat, razem zdobywali góry, dążyli do realizacji marzeń oraz wyznaczonych celów. 

Niech każdy dzień przynosi Wam zadowolenie i satysfakcję.

,,Zdrowe smaki dzieciństwa” 

Projekt realizowany w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie

           Poszerzenie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania; zapobieganie nadwadze i otyłości najmłodszych; propagowanie zdrowego stylu życia jest niezwykle istotne, dlatego też nasze przedszkole wzięło udział w projekcie  ,,Zdrowe smaki dzieciństwa”. Głównym celem inicjatywy jest wzmacnianie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć/warsztatów kulinarnych rozwijających zainteresowania dzieci, kształtujących u nich nawyki racjonalnego i różnorodnego odżywiania, jako alternatywy dla zachowań szkodliwych zdrowiu.

W ramach projektu przedszkolaki z grupy Wiewiórki oraz Muzycy wykonały zdrowy chlebek. Ponadto dzieci 5 – letnie przygotowały owocowe szaszłyki. Dzieci z grupy Sportowcy wykonały pyszną sałatkę owocową, natomiast Mali Odkrywcy zdrowy sok z pomarańczy, marchewek i jabłek.

Ponadto raz w miesiącu przedszkolaki miały możliwość poznania nowych smaków dzięki zdrowym przekąskom, które podawane były w formie kolorowych, odpowiednio dobranych kompozycji z owoców i warzyw, bogatych w wartości odżywcze i witaminy.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przygotowywały także raz w miesiącu samodzielnie śniadanie, podane w formie ,,szwedzkiego stołu”. Dzięki temu, uczyły się odpowiednio dobierać produkty spożywcze, współdziałały ze sobą, sporządzały posiłek według własnych upodobań smakowych.

W ramach inicjatywy został zorganizowany konkurs. Zwycięzca wykazał się bogatą wiedzą na temat zdrowej żywności, przyborów kuchennych, rozpoznał największą ilość produktów  spożywczych za pomocą zmysłu zapachu i smaku, a także posiadł największe umiejętności kulinarne.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie za przyznanie środków finansowych, dzięki którym mieliśmy możliwość zakupu niezbędnych akcesoriów potrzebnych do udziału w zajęciach kulinarnych tj. czapki i fartuchy kuchenne, deski do krojenia oraz noże, które pozwolą małemu szefowi kuchni całkowicie bezpieczne posiekać warzywa czy owoce, bez ryzyka skaleczenia paluszków.

 

 

Koordynatorzy projektu: Sylwia Cichoń, Karolina Kowalska

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego

,,Niebo latawcami usłane”

I – miejsce –    Leon Bałon

II – miejsce –   Emilia Kamińska

III – miejsce –  Julian Bajorek

Wyróżnienia:

Aniela Bałon

Karolina Bigda

Bryan Bałon

Alicja Bęben

Emilian Hućko

Emilia Hnat – Bal

Igor Twardzik

Weronika Śląska

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za zaangażowanie, za wspaniałe pomysły, solidne wykonanie i kreatywność.

BRAWO! 

 

DZIEŃ GODNOŚCI

Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie zostało nominowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie do  #challengedziengodnosci, organizowanym przez PSONI Koło w Jarosławiu.
Przedszkolaki jak zwykle nie zawiodły i stanęły na wysokości zadania! 
𝐂𝐄𝐋𝐄𝐌 akcji PSONI Koło w Jarosławiu, który rozpoczął to wyzwanie, jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy
o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
POMAGAMY BO WARTO!