Na­sza zima bia­ła, chu­s­tą się odzia­ła. Idzie, idzie do nas w go­ści w srebr­nych gwiazdkach cała! W kryształowych butach, lśniących w słońca blasku, by zamrozić ziemię, od morza do lasku. Trzyma w ręku różdżkę w srebrzystym kolorze, którą wciąż czaruje, wszystko, to co może. W rękawie przyniosła puszek śnieżnobiały, by zasypać pola i świat wokół cały. Kryształowym butkiem, tupnęła trzy razy, aby lodem pokryć, wszystkie wkoło stawy.

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice

Rachunki za pobyt dziecka w przedszkolu za miesiąc GRUDZIEŃ 2020 r. są dostępne do pobrania na stronie: www.jammik.pl (zakładka Konto Rodzica)

login: adres e-mail rodzica

hasło: numer karty

W tytule przelewu proszę wpisać odpowiedni symbol podany na rachunku, który identyfikuje przelew w systemie, np. 92/20

 Należność należy wpłacić na konto: 13 8636 1015 2004 1603 5526 0001

BS Rymanów

Termin płatności upływa 10.01.2020 r.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY

Pytania odnośnie płatności lub w przypadku kłopotu z zalogowaniem na stronie prosimy kierować pod numerem telefonu 13 441-56-16.

Życzenia świąteczne

Drogie Przedszkolaki, Szanowni Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele naszej placówki

Życzymy Wam niezwykłych świąt Bożego Narodzenia, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Aby te święta były niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech betlejemskie światło wypełnia Wasze dni miłością i pokojem. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy zdrowia, pomyślności oraz realizacji marzeń.

Dyrektor wraz z pracownikami

Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie

 

Udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta” 2020

Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i nauczycieli do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja ma nieco odmienny charakter.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję ,,Razem na święta” w formie zwykłego gestu życzliwości – wykonaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi i przekazaliśmy je sąsiadom placówki i emerytom, którzy kiedyś pracowali u nas w przedszkolu oraz wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy ozdoby świąteczne (pierniczki) dla osób z rodziny oraz przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek na wózek dla chorego dziecka.

 

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom oraz zaangażowanym w akcję pracownikom przedszkola, którzy włączyli się do zbiórki plastikowych nakrętek DZIĘKUJEMY i zachęcamy do udziału w kolejnej akcji charytatywnej, a Tomusiowi życzymy powrotu do zdrowia!

Wigilia w przedszkolu

Informujemy, że wigilia w poszczególnych grupach odbędzie się 22 grudnia.

Dzieci w swoich salach będą śpiewały kolędy, składały sobie życzenia oraz zjedzą wigilijny obiad.

Prosimy, aby dzieci w tym dniu ubrane były odświętnie.

List dla Ziemi 2020

Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy o wynikach ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA.

W tegorocznej edycji Emilia Gryziec z grupy „Mali Odkrywcy” zdobyła wyróżnienie 🙂

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Mikołaj w przedszkolu

  4 grudnia już od rana w naszym przedszkolu panował gwar i radość, a dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa.

Gdy przedszkolaki usłyszały dzwoneczki… to oznaczało, że jest tuż, tuż. … przyjechał!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszkę zawstydzone. Święty Mikołaj oprócz prezentów przywiózł ze sobą dużo radości. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i Pań w przedszkolu. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, recytacją wierszy i własnoręcznie przygotowanymi pracami.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.

Dziękujemy Mikołaju! I do zobaczenia za rok!! Ho Ho Ho 😉

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice

Rachunki za pobyt dziecka w przedszkolu za miesiąc LISTOPAD 2020 r. są dostępne do pobrania na stronie: www.jammik.pl (zakładka Konto Rodzica)

login: adres e-mail rodzica

hasło: numer karty

W tytule przelewu proszę wpisać odpowiedni symbol podany na rachunku, który identyfikuje przelew w systemie, np. 92/20

 Należność należy wpłacić na konto: 13 8636 1015 2004 1603 5526 0001

BS Rymanów

Termin płatności upływa 10.12.2020 r.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY

Pytania odnośnie płatności lub w przypadku kłopotu z zalogowaniem na stronie prosimy kierować pod numerem telefonu 13 441-56-16.

Dzień Pluszowego Misia

         25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

W przedszkolu jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych,  konkursach, quizach i zgadywankach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

          

ANDRZEJKI

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu ANDRZEJKI.

 W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość tą bliską i tą daleką.

Przygotowane dekoracje i rekwizyty stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże 🙂