Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z obchodów Dnia Matki.

Sportowcy

 

 

Mali odkrywcy

 

Gwiazdeczki

 

Wiewiórki

 

Muzycy

Ogłoszenie

Z radością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursach plastycznych zorganizowanych przez:

  • Gminny Ośrodek Kultury, konkurs pod tytułem „WIOSENNE KRAJOBRAZY”

  • Placówkę terenową Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle, konkurs pod tytułem ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”,

  • Przedszkole Samorządowe im. Św Kingi w Podłężu, konkurs pod tytułem ,,Europa”.

Trzymamy kciuki! Powodzenia!

List do Rodziców

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was, abyście wspierali samodzielność Waszych pociech.

Potrzeba samodzielności realizuje się poprzez podejmowanie różnych prób, zdobywanie doświadczenia i opanowanie nowych umiejętności. Dzieci, rosnąc, z każdym dniem stają się coraz bardziej niezależne. Jednak wiele zależy od usposobienia dzieci, gdyż każde jest inne, inaczej się rozwija i zupełnie czego innego oczekuje od najbliższych, ma inny charakter i potrzeby. Nie sposób jednak przecenić roli rodziców w procesie usamodzielniania się ich dzieci, gdyż zależnie od ich postępowania samodzielność dziecka można wspierać i rozwijać lub przeciwnie – tłumić. Zatem starajcie się pozwalać własnym dzieciom na przezwyciężanie własnych problemów. Dzięki temu u Waszych pociech zrodzi się zaufanie i szacunek do siebie oraz wiara we własne możliwości i znajomość własnych ograniczeń.

List do Rodziców

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozbudzali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych pociech poprzez codzienne głośne czytanie dzieciom – wystarczy 20 minut dziennie.

Czytanie dzieciom na głos odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju społecznym, intelektualnym i psychicznym, wpływa na późniejsze umiejętności edukacyjne dziecka. Dzięki bajkom małe dziecko poznaje pełną gamę emocji, uczy się je rozpoznawać, nazywać i wyrażać w konstruktywny sposób.

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Promocja zdrowia w przedszkolu

Przypominamy, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Sieci Szkół Promujących Zdrowie na terenie rejonu jasielskiego. Na stronie internetowej przedszkola w zakładce PROMOCJA ZDROWIA  można zaznajomić się  z harmonogramem działań na ten rok.

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją obsługi Platformy Microsoft 365 dotyczącej aplikacji do nauki zdalnej Microsoft Teams.

Od wychowawców poszczególnych grup otrzymają Państwo również indywidualny login i hasło niezbędne do zalogowania się na platformie.  

  • Poradnik dla ucznia/rodzica (pobierz).

Hasło wraz z loginem dostępne w dzienniku elektronicznym w zakładce Wiadomości.

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że w przedszkolu odbywać się będą zajęcia dodatkowe dla naszych przedszkolaków tj.

Kółko origami – w grupie Muzyków, wtorek (co drugi tydzień)  o godzinie 13:00- 13:30, prowadząca: Elżbieta Pietruś.

Zajęcia plastyczne – w grupie Małych Odkrywców, środa  (co drugi tydzień) o godzinie 14:15-15:00, prowadząca: Anna Buczyńska.

Gry i zabawy logiczne – w grupie Wiewiórek, czwartek (co drugi tydzień) o godzinie 13:00 – 13:30, prowadząca: Sylwia Cichoń.

Zajęcia muzyczno – ruchowe– w grupie Muzyków, w każdy poniedziałek o godzinie 13:00-13;30, prowadząca: Anita Gronek.

Kółko sportowe – w grupie Sportowców (dzieci 6- letnie), wtorek (co drugi tydzień) o godzinie 14:00-14:30, prowadząca: Bożena Ryglewicz.

Zajęcia z języka angielskiego – w grupie Sportowców i Małych Odkrywców (dzieci 6- letnie), piątek (co drugi tydzień) o godzinie 13:00-13:30, prowadząca: Katarzyna Turczyk.

Zajęcia logopedyczne

  • środa 8:00 – 10:00
  • czwartek 8:00 – 9:00
  • piątek 8:00 – 10:00
  • Zajęcia dodatkowe w grupie Gwiazdeczek – środa 15:00 – 16:00