Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem ,,Przywróć naszą Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, a także uwrażliwienie najmłodszych na piękno świata przyrody oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i przyrodę, poszerzyły wiadomości na temat segregacji śmieci, a także dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Ponadto, dzieci z naszego przedszkola sadziły piękne rośliny oraz ,,nowe pokolenie” drzew w okolicy naszej placówki. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach plastyczno – technicznych z recyklingu pod czujnym okiem pracownika i Pani Dyrektor GOK. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności dzieci, powstały kolorowe ptaki wykonane z rolek po papierze toaletowym.

    Celebrowanie tego święta uświadomiło przedszkolakom, że należy opiekować się naszą planetą, utrzymując ją w szczęściu i czystości.