Dzień Zajączka Wielkanocnego

„Zajączek Wielkanocny wygląda tak jak normalny zając, tylko że chodzi z koszykiem wielkanocnym i rozdaje prezenty.” Jest symbolem odradzającej się przyrody, wiosny i płodności. Dzieci uwielbiają szukanie prezentów, które zostawia pod krzakami w ogrodzie, bądź w tajnych, domowych skrytkach. W tym roku wędruje mu się zaskakująco, w zimowym klimacie, dlatego można się spodziewać niezwykłych podarunków. 😉 I tego Wam wszystkim życzymy! 🙂

Kic, kic, kic szukają Cię dzieci

Zobacz zajączku jak ten czas leci?

W nocy się kryjesz w naszych pokojach

Do szafy wchodzisz, na strychu się chowasz

A rankiem siedzisz sobie pod miedzą

I czekasz, kiedy Cię dzieci odwiedzą

Przyniosłeś znowu kosz pełen darów

Słodyczy, jajek i marcepanów, oj…. będą miały Dzieci, co chrupać

Będą wspominać i będą szukać

Gdzie jest ZAJĄCZEK? NASZ WIELKANOCNY

Nie ma go, poleciał do lasu szukać wiosny.