,,Zdrowe smaki dzieciństwa” 

Projekt realizowany w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie

           Poszerzenie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania; zapobieganie nadwadze i otyłości najmłodszych; propagowanie zdrowego stylu życia jest niezwykle istotne, dlatego też nasze przedszkole wzięło udział w projekcie  ,,Zdrowe smaki dzieciństwa”. Głównym celem inicjatywy jest wzmacnianie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć/warsztatów kulinarnych rozwijających zainteresowania dzieci, kształtujących u nich nawyki racjonalnego i różnorodnego odżywiania, jako alternatywy dla zachowań szkodliwych zdrowiu. Dzięki przyznaniu środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, mieliśmy możliwość zakupu niezbędnych akcesoriów potrzebnych do udziału w zajęciach kulinarnych tj. czapki i fartuchy kuchenne, deski do krojenia oraz noże, które pozwolą małemu szefowi kuchni całkowicie bezpieczne posiekać warzywa czy owoce, bez ryzyka skaleczenia paluszków. Przedszkolaki z grupy Wiewiórki w ramach projektu wykonały zdrowy chlebek, tym samym prezentując piękne stroje.

 

Koordynatorzy projektu: Sylwia Cichoń, Karolina Kowalska