„Zbieramto w szkole”

Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole włączyło się do projektu pt. „Zbieramto w szkole”, który wspiera Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jest to projekt ekologiczno – charytatywny, który niesie pomoc misjonarzom pracującym
w Czadzie, na Filipinach, w Urugwaju i na Ukrainie. Polega on na zbieraniu różnych przedmiotów, które następnie poddane są recyklingowi, a środki uzyskane z tego procesu przekazane zostaną na wsparcie projektów misyjnych. Włączenie się w  tą szlachetną inicjatywę to okazja do zaangażowania się we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim oraz ochrona środowiska. Za przedmioty, które zbierzemy, placówka może otrzymać punkty, które później wymienione zostaną na nagrody.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa.

W naszym przedszkolu zbieramy:

-małe elektrośmieci (stare telefony komórkowe, tablety, zużyte baterie)

-zegarki tarczowe (na rękę – nie elektroniczne)

 

Elektrośmieci zbierane

będą w holu przedszkola

w oznaczonych pojemnikach

do 22 czerwca 2021 roku.

 

 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.