„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” – wycieczka autokarowa do Kotani do gospodarstwa ekologicznego.

Nasze przedszkolaki w ramach programu PSSE „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Kotani. Tam dzieci zobaczyły hodowlę zwierząt żyjących w zgodzie z naturą, jedzących tylko naturalne pożywienie i przebywających na świeżym powietrzu. Dowiedziały się jak powstaje ekologiczny nabiał od krów pasących się na zielonej łące z dala od ośrodków przemysłowych i dróg szybkiego ruchu. Przedszkolaki mogły również zaobserwować jak świeżo wyprodukowane mleko jest schładzane i przechowywane w silosach, gdzie oczekuje na transport do mleczarni. Następnie pokazano dzieciom jak z mleka wytwarza się masło i biały ser oraz maślankę i serwatkę. Dzieci degustowały masło i ser biały ze świeżo upieczonym chlebem.

   

Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się w galerii, zapraszamy do obejrzenia.