,,Zdrowe smaki dzieciństwa” 

Projekt realizowany w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie

           Poszerzenie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania; zapobieganie nadwadze i otyłości najmłodszych; propagowanie zdrowego stylu życia jest niezwykle istotne, dlatego też nasze przedszkole wzięło udział w projekcie  ,,Zdrowe smaki dzieciństwa”. Głównym celem inicjatywy jest wzmacnianie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć/warsztatów kulinarnych rozwijających zainteresowania dzieci, kształtujących u nich nawyki racjonalnego i różnorodnego odżywiania, jako alternatywy dla zachowań szkodliwych zdrowiu.

W ramach projektu przedszkolaki z grupy Wiewiórki oraz Muzycy wykonały zdrowy chlebek. Ponadto dzieci 5 – letnie przygotowały owocowe szaszłyki. Dzieci z grupy Sportowcy wykonały pyszną sałatkę owocową, natomiast Mali Odkrywcy zdrowy sok z pomarańczy, marchewek i jabłek.

Ponadto raz w miesiącu przedszkolaki miały możliwość poznania nowych smaków dzięki zdrowym przekąskom, które podawane były w formie kolorowych, odpowiednio dobranych kompozycji z owoców i warzyw, bogatych w wartości odżywcze i witaminy.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przygotowywały także raz w miesiącu samodzielnie śniadanie, podane w formie ,,szwedzkiego stołu”. Dzięki temu, uczyły się odpowiednio dobierać produkty spożywcze, współdziałały ze sobą, sporządzały posiłek według własnych upodobań smakowych.

W ramach inicjatywy został zorganizowany konkurs. Zwycięzca wykazał się bogatą wiedzą na temat zdrowej żywności, przyborów kuchennych, rozpoznał największą ilość produktów  spożywczych za pomocą zmysłu zapachu i smaku, a także posiadł największe umiejętności kulinarne.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie za przyznanie środków finansowych, dzięki którym mieliśmy możliwość zakupu niezbędnych akcesoriów potrzebnych do udziału w zajęciach kulinarnych tj. czapki i fartuchy kuchenne, deski do krojenia oraz noże, które pozwolą małemu szefowi kuchni całkowicie bezpieczne posiekać warzywa czy owoce, bez ryzyka skaleczenia paluszków.

 

 

Koordynatorzy projektu: Sylwia Cichoń, Karolina Kowalska