Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Był to wyjątkowo trudny rok, rok w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom. Jednak był to też rok wyjątkowy, pełen niesamowitych zdarzeń i chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

 Kochane przedszkolaki, już za niedługo rozpocznie się wspaniały czas wakacji. Jesteśmy przekonani, że już w tej chwili Wasze głowy są pełne pomysłów jak spędzicie ten czas. Czekają na Was piękne miejsca, przygody, rodzina i przyjaciele.

Dla dzieci z grupy Sportowcy i Mali Odkrywcy nadszedł czas pożegnania z przedszkolem, ulubionymi Paniami oraz koleżankami i kolegami.

Kochani absolwenci, kończycie swój pierwszy etap edukacji i za niedługo wkroczycie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa  – ważne, a może nawet najważniejsze. Odnajdujcie własne ścieżki i bądźcie szczęśliwi, gdziekolwiek Was nogi poniosą.

 „WYPRAWKA ABSOLWENTA PRZEDSZKOLA”

Za drzwiami przedszkola jest droga…zakrętów, skrzyżowań tam tyle! Zabierzesz swój bagaż podręczny i ruszysz przed siebie za chwilę. Wiem dobrze, że pójdziesz z uśmiechem, gdzieś w przyszłość dla siebie wybraną. W plecaku masz przecież odwagę, nadzieję w kieszeni schowaną… Masz wiedzę i samodzielność, sam przecież je tam włożyłeś. Znajdziesz i wykorzystasz to, czego się nauczyłeś. Nie idź samotnie, nie warto, rozglądaj się proszę, dookoła. Pomagaj, wspieraj, bądź blisko, gdy ktoś Cię zawoła. W plecaku ukryte są słowa… Gdy już wyruszysz w tę drogę, trzymaj je zawsze przy sobie: “umiem, potrafię i mogę”.

W tym roku ze smutkiem żegnamy po wielu latach pracy Panią Elżbietę Pietruś, nauczyciela z pasją, głęboką tolerancją, serdecznością i miłością do dzieci.

Dziękujemy Pani za wspólnie spędzone lata, za wiedzę przekazywaną młodszym pokoleniom nauczycieli. Dziękujemy za ciepłe słowa i za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Życzymy Pani, aby nowy rozdział życia, który się rozpoczyna był pełen wspaniałych chwil.  Niech nowe znaczy lepsze!

 

Słowa podziękowania kierujemy także do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego przedszkola, na budowaniu jego pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

 

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie