Dzień zdrowego śniadania

Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zdobywania wiedzy, lepiej koncentrują się i mają siłę do zabawy. To najlepszy start        w nowy dzień. Dlatego tradycyjnie jak co rok przystąpiliśmy do ogólnopolskiego świętowania Dnia zdrowego śniadania.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji.  Miały za zadanie krojenie, układanie, komponowanie produktów, tak aby śniadanie było nie tylko zdrowe ale również cieszyło oko, oczywiście pod okiem swoich pań, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Samodzielnie zrobione potrawy wszystkim bardzo smakowały.

Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Przedszkolaki potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

Więcej zdjęć w galerii każdej z grup przedszkolnych , zapraszamy do obejrzenia.