Szkoła do hymnu …

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada podobnie jak w roku ubiegłym  przystąpiliśmy do akcji  „Szkoła do hymnu”.  Przedszkolaki  o 11.11 uroczyście zaśpiewały polski hymn narodowy i akademią uczciły Narodowe Święto Niepodległości.

Odświętnie ubrane, z flagami i w barwach narodowych dzieci z grup Nutki, Elfy i Pszczółki zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Wierszem, pieśnią i tańcem udowodniły,  że są prawdziwymi patriotami i dużo wiedzą o swojej ojczyźnie.

W tak zbudowanym patriotycznym nastroju o  11.11 –  godzinie symbolicznie nawiązującej do jednej z najpiękniejszych dat w historii Polski dzieci odśpiewały hymn Polski  „Mazurka Dąbrowskiego”.