Andrzejki

Andrzejkowe święto!
Co się dzisiaj nam wywróży ?
Mamy miskę pełną wody ,
wosk w garnuszku i klucz duży…

 

Pielęgnując stary ludowy zwyczaj, dzieci z naszego przedszkola we środę 24 listopada przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” za pomocą monet rzucanych do wody, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów, dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Wszystkie wróżby i zabawy  były dobrą okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. „Andrzejki” były wesołym spotkaniem w każdej grupie. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Tego dnia jedną z atrakcji była wizyta Teatru Lalek Art Cinema. Przedszkolaki pod ogromnym wrażeniem obejrzały spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz “Baśń o złotym ptaku”, dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiły.