Dzień Pluszowego Misia

“Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny miś” – H. Bechlerowa

W kalendarzu świąt nietypowych od 2002r. możemy znaleźć Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Z racji, że „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”
nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiego święta.

Już od samego rana pluszaki towarzyszyły naszym przedszkolakom, zarówno w zabawach jak i w zajęciach. Dzieci poznały historie Pluszowego Misia i dawnego prezydenta USA – Theodore’a Roosevelta, który to zainspirował twórcę zabawek do stworzenia pluszowego niedźwiadka, a także zobaczyły jak zmieniały się maskotki na przestrzeni lat. Kubuś Puchatek, Miś Koralgol, Miś Uszatek czy Miś Paddington to kultowi bohaterowie bajek, nie mogło więc zabraknąć ich tego dnia. Podobnie jak i tych bardziej współczesnych, bo przecież misie wciąż cieszą się powodzeniem wśród twórców bajek i filmów animowanych. Ponadto dzieci miały okazję skosztować miodku – przysmaku każdego misia.

To był wspaniały dzień, pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pociech wraz z ich pluszowymi przyjaciółmi
w galeriach grup.