Wycieczka do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej

Dzieci najlepiej poznają świat, obcując bezpośrednio z rzeczywistością. Dlatego warto organizować wyjazdy, które przybliżają piękno Małej Ojczyzny i uczą poszanowania przyrody.

W piątek 26 listopada dzieci z grup Kwiatuszki, Nutki, Pszczółki oraz Elfy wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Przedszkolaki podzielone na grupy uczestniczyły w zwiedzaniu Muzeum, gdzie obejrzały film edukacyjny o historii kształtowania się obecnego krajobrazu na przestrzeni milionów lat,  wzięły udział w multimedialnym spektaklu przyrodniczym, obrazującym życie roślin i zwierząt w czterech porach roku. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta naturalnych rozmiarów, słyszeć ich odgłosy oraz poznać różne ciekawostki z nimi związane. Co więcej na korytarzach zwiedziły wystawy: pni drzew, oraz multimedialne kąciki. Dużo radości sprawiły dzieciom warsztaty zorganizowane na świeżym powietrzu w ogrodzie, gdzie podążając za śladami zwierząt przewodnicy dostarczyli mnóstwa wiedzy na temat żyjących na tym terenie zwierząt.

Wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz nowej wiedzy na temat Beskidu Niskiego, która na pewno długo pozostanie w pamięci.