„Myję ręce, bo wiem więcej”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs  pt. „Myję ręce, bo wiem więcej” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle został rozstrzygnięty!  Celem konkursu było przeprowadzenie najciekawszych zajęć                      w  przedszkolu dotyczących promowania mycia rąk – uświadomienie, jak ważna jest higiena, a także inspirowanie do twórczych zajęć przedszkolnych. Zajęcia prowadzone metodą projektu  w grupie „Misie” zdobyły II miejsce w tym konkursie.

Celem projektu „Mydło” była nauka poprzez działanie. Dzieci poprzez doświadczenie doszły do konkretnych wniosków, znalazły odpowiedzi na postawione pytania. Dzieci zdobyły wiedzę na temat mydła oraz prawidłowego mycia rąk jako skutecznej metody ochrony przed bakteriami i wirusami oraz związanymi z tym chorobami. Temat higieny rąk dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności               i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat. Grupa otrzymała dyplomy oraz upominki.