“Zając Max: misja pisanka”

Przedświąteczny tydzień rozpoczęliśmy  od wycieczki. Trzy starsze grupy: Nutki, Pszczółki  oraz Elfy w poniedziałek 11 kwietnia udały się do Kina „Syrena” w Jaśle  na film animowany pt. „Zając  Max: misja pisanka”. Film ten opowiada historię młodego i bardzo odważnego zajączka, który wraz z przyjaciółmi podejmuje się  wyzwania uratowania Świąt Wielkanocnych, gdyż  pewien zbuntowany zajączek  wraz z rodziną lisów ma w planach zniszczyć  wszystkie pisanki – a jaka to Wielkanoc bez jednego z najważniejszych symboli. Na szczęście Max staje na wysokości  zadania i wszystko kończy się pozytywnie – Święta się odbędą! Film ten poza mnóstwem radości daje też  ważną lekcję przyjaźni, współpracy i tolerancji, bo okazuje się, że nie każdy lis jest przebiegły i zły.

Po zakończonym seansie, przy pięknej pogodzie dzieci  spacerkiem wybrały się na zwiedzanie pobliskiego Jasielskiego Domu Kultury.

Ten wyjazd na pewno jak każda wycieczka na długo zapadnie w pamięci dzieci. Poza fantastyczną  przygodą i integracją był  też czasem obcowania z kulturą i sztuka.