Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Również nasze przedszkolaki uczciły ten wyjątkowy dzień. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak ważna jest dla nas nasza planeta. Przedszkolaki nauczyły się jak dbać o nasz wspólny dom, wiedzą co to jest ekologia, segregacja i ochrona środowiska.

Jednym z tegorocznych działań na rzecz ochrony środowiska było sadzenie kwiatów         w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas sadzenia kwiatuszków – było to dla nich nowe doświadczenie i z pewnością nie zapomną o nim tak szybko. Dzieciaki dzielnie pomagały przy kopaniu dołków, przytrzymywały sadzonki, zasypywały ziemią i podlewały. Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie dzieci na temat dbania o przyrodę.