Dzień Flagi

Święta  majowe to jedne z tych dni o których należy pamiętać. Są one bowiem bardzo ważne dla historii Polski.

1 Maja – Międzynarodowy Dzień Pracy

2 Maja – Dzień Flagi  Państwowej

3 Maja –  Święto Konstytucji 3 Maja

W związku z tym w piątek tj. 29 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Flagi”.

Uroczystą akademię dla swoich kolegów i koleżanek przygotowała grupa najstarsza – „Pszczółki” wraz z Panią wychowawczynią. Część  artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu. Następnie starszaki recytowane wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Nie mogło również zabraknąć  „Katechizmu polskiego dziecka”, który  to znają chyba wszystkie dzieci.

Po akademii wszystkie grupy w odświętnych strojach i z flagami w rączkach wybrały się  na spacer ulicami Nowego Żmigrodu. Był to wyjątkowy dzień, który zwieńczył cały tydzień zajęć w tematyce bliskiej Polsce.