Dzień Strażaka

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.
Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.
W maju jest wyjątkowe,  bo bliskie pasjom małych chłopców święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka ( 4 maja).
Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia,
w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.
Dlatego dzisiaj 4 maja z okazji obchodów Dnia Strażaka nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami  Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Żmigrodzie. Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę ich pracy jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt.  Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych. Strażacy zapoznali dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy. Przedszkolaki przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki , wchodziły do wozu. Odwiedziny u strażaków utrwaliły wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, była to bardzo ciekawa i ważna lekcja.