Wycieczka do Alpakowego Zoo

Kropelki, Misie oraz Kwiatuszki odwiedziły dziś Alpakowe Zoo w Wolicy. Alpaki to bez wątpienia bohaterki dzisiejszego dnia. Skradły serca wszystkim – zarówno dzieciom jak i Paniom. Te przemiłe zwierzątka pozwalały się głaskać i przytulać, a przygotowaną dla nich marchewkę zjadały z wielką ochotą. W tym Mini Zoo poza alpakami można zobaczyć też emu, strusie, króliki, różnego rodzaju ptaki – te hodowlane takie jak kury czubatki, koguty i indyki oraz te nieco bardziej egzotyczne jak pawie czy papugi. Ponadto dzieci podziwiały rybki pływające w oczku wodnym oraz żółwia, a na koniec odwiedziły i nakarmiły daniele.
To było wspaniałe doświadczenie. Nasze towarzystwo prawdopodobnie też przypadło do gustu zwierzakom, ponieważ struś Stefan “tańczył” dla nas aż trzy razy, a ponoć nie zawsze ma ochotę to zrobić – nawet raz.

Kontakt ze zwierzętami bez wątpienia jest czymś wartościowym. Uczy m.in. odpowiedzialności i łagodności a przede wszystkim niesie wiele radości.