Zakończenie przedszkola

“Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno…”
Czwartek 23 czerwca to  wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy, wzruszeń dla naszych starszaków, ponieważ na sali Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość –  „Pożegnanie starszaków” dzieci sześcioletnich z grup “Elfy” oraz “Pszczółki”. Starszych kolegów i koleżanki żegnały dzieci pięcioletnie z grupy “Nutki “, “Pszczółki ” oraz “Elfy “.
Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i  nauczycieli. Skończył się czas przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z nieśmiałych maluszków stały się odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Były wiersze i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, zdjęcia tabloo ufundowane przez Radę Rodziców.
Były także życzenia i podziękowania ze strony Pani Dyrektor w kierunku rodziców, którzy aktywnie udzielali się w ubiegłym roku szkolnym, a także podziękowania za dobrą współpracę z Organem prowadzącym, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz oraz Gminną Biblioteką Publiczną.
Nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia musimy zakończyć ten wcześniejszy .
Obecni na dzisiejszej uroczystości Pan Przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród Henryk Strzelec, Pani Dyrektor GOK Dominika Jędrzejczyk – Wielgosz, Pani Dyrektor Biblioteki Barbara Winiarska oraz Panie z Rady Rodziców Bogusława Gałan, Hildegarda Baran, Krystyna Trzeciak oraz Anna Miśkowicz podziękowali za efektywną współpracę w minionym roku szkolnym życząc absolwentom sukcesów w szkole oraz udanego wypoczynku podczas wakacji.
 
Tego samego dnia w nieco mniejszym gronie młodszych przedszkolaków z grup “Kropelki ” , “Misie ” oraz ” Kwiatuszki ” odbyło się zakończenie roku przedszkolnego w naszym przedszkolu. Dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze  witając wakacje. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobywały w przedszkolu w trakcie całego ubiegłego roku. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców.
Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, samych sukcesów, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.
“Wyprawka Absolwenta przedszkola”
Za drzwiami przedszkola jest droga… zakrętów, skrzyżowań tam tyle! Zabierzesz swój bagaż podręczny i ruszysz przed siebie za chwilę. Wiem dobrze, że pójdziesz z uśmiechem, gdzieś w przyszłość dla siebie wybraną. W plecaku masz przecież odwagę, nadzieję w kieszeni schowaną… Masz wiedzę i samodzielność, sam przecież je tam włożyłeś. Znajdziesz i wykorzystasz to, czego się nauczyłeś. Nie idź samotnie, nie warto, rozglądaj się proszę dookoła. Pomagaj, wspieraj , bądź blisko, gdy ktoś Cię zawoła. W plecaku ukryte są słowa… Gdy już wyruszysz w tę drogę, trzymaj je zawsze przy sobie: umiem, potrafię i mogę”.