KONKURS RECYTATORSKI

3 marca to w kalendarzu świąt nietypowych „Dzień Pisarza”. Dla dzieci z Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie był to wyjątkowy dzień, gdyż odbył się Konkurs Recytatorski pt. „POLSCY POECI DLA DZIECI”, którego organizatorem była Pani Angelika Wygnał.

Przedszkolaki mały okazję wykazać się na małej przedszkolnej scenie swoimi umiejętnościami recytatorskim, a także bardzo dobrą pamięcią.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Do udziału zgłosiło się łącznie 34 dzieci. Niestety ze względu na panujące choroby nie wszystkim było dane wystąpić. Konkurs miał na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich a także oswajanie z wystąpieniami publicznymi. Jury w składzie: Pani Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, Pani Barbara Winiarska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Żmigrodzie oraz Pani Małgorzata Tłuściak – Nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie bacznie przyglądało się wszystkim występom, po czym wyłoniło zwycięzców oraz wręczyło dyplomy i nagrody.

Dzieci pięknie się zaprezentowały i wszystkim należą się słowa uznania i gratulacje.