II Gminny Konkurs Piosenki angielskiej Let’s sing” już za nami. We środę 26 kwietnia 2023 roku w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się ważny dla przedszkolaków z całej Gminy Nowy Żmigród dzień. Odbył się tam II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Wójt Grzegorz Bara .
W konkursie wzięły udział przedszkolaki z placówek oświatowych w Gminie Nowy Żmigród: Oddział przedszkolny w Kątach, Oddział przedszkolny i przedszkole w Łężynach, Oddział przedszkolny w Makowiskach, Oddział przedszkolny w Nienaszowie, Oddział przedszkolny z Filialnej Szkoły Podstawowej w Starym Żmigrodzie , Oddział przedszkolny z Desznicy, Oddział przedszkolny z Łysej Góry oraz 6 zespołów reprezentujących nasze przedszkole.
Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez dzieci z kółka “Kreatywny angielski” nastąpiła część konkursowa, podczas której przedszkolaki zaprezentowały przygotowaną piosenkę w języku angielskim.
Przedszkolaki wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I- 3-4 latki
Kategoria II -5-6 latki
Celem konkursu było kształcenie wymowy oraz wzbogacanie zainteresowania nauką języka angielskiego. Wszyscy wspierali się wzajemnie brawami i życzliwymi uśmiechami. Dzieci wykazały się ogromną odwagą i kreatywnością w wykonaniu swoich utworów.
Jury w składzie: Pani Jolanta Brojek, Pani Dominika Jędrzejczyk- Wielgosz, Pani Beata Faryj oraz Pan Piotr Kudłaty po obradach wręczyło dyplomy zespołom za zdobyte miejsca oraz uczestnikom za udział w konkursie. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.