Pasowanie na starszaka w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie

Dzieci 6-letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką bez wątpienia było Pasowanie na starszaka, które odbyło się 15.10.2019 roku. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, Pan przewodniczący Rady Gminy Henryk Strzelec, dzieci z klasy pierwszej wraz ze swoimi wychowawczyniami, nasze starszaki i ich rodzice. Wszyscy podziwialiśmy prezentację artystyczną przygotowaną przez dzieci z grup „Nutki” i „Jagódki”, które pod czujną opieką Pani Anny Buczyńskiej i Pani Karoliny Kowalskiej pokazały swoje umiejętności recytatorsko – wokalne. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą Pani Dyrektor Doroty Marchewki i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane sześciolatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Niejednej mamie i niejednemu tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane dziecko staje się prawdziwym starszakiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia i szczere gratulacje kierujemy do naszych dzieci.