,,Dzień Zdrowego Śniadania”

ŚNIADANIE DAJE MOC

12 listopada nasze przedszkolaki uczciły Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci przyniosły wszystko to, co niezbędne –  nie zabrakło nabiału, wędlin oraz świeżych warzyw, będących źródłem cennych witamin.
Dla naszych przedszkolaków był to dzień szczególny, ponieważ mieli przygotować śniadaniową ucztę! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do zabawy. Było wesoło i smacznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie.                                                                                                           W ten sposób dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania i kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe.
Śniadanie poprzedzone zostało przedstawieniem w wykonaniu dzieci 6 – letnich z grupy Jagódki pt. ,,Witaminki dla księżniczki Marcelinki”.