„RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

REGULAMIN KONKURSU

Tworzenie stroików w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego dzieci naszej placówki oraz  ich rodziców.

Temat konkursu:                                                                                                    „Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy”- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszym przedszkolu.

Organizator konkursu:                                                                                  Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie – Anita Gronek

Cele konkursu:

• Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
  • Nawiązanie bliższych relacji rodzinnych.
  • Zaangażowanie całej rodziny w podtrzymywanie tradycji.
  • Kultywowanie tradycji tworzenia stroików świątecznych z pokolenia na pokolenie.
  • Pokazanie w atrakcyjny sposób walorów kulturowych naszej gminy.
  • Doskonalenie umiejętności twórczych.
  • Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz dorosłych.
  • Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.
  • Kształtowanie uczciwego współzawodnictwa.

Uczestnicy konkursu:                                                                                           Konkurs skierowany jest do dzieci 5 i 6 letnich  i ich rodzin.

Jury                                                                                                                            Prace zostaną ocenione poprzez komisję powołaną przez organizatora. Decyzja jury  jest ostateczna i nieodwołalna. Jury będzie oceniało stroik według następujących kryteriów:

1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu.
  2. Dobór i wykorzystanie materiałów.
  3. Wkład pracy.
  4. Estetyka pracy.
  5. Walory plastyczne ( kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Warunki uczestnictwa:                                                                                     Wykonany stroik należy dostarczyć w wyznaczonym terminie od                                10.12.2019 16.12.2019r. do wychowawców grup.

• Wyniki konkursu ogłoszone będą 18.12.2018r.
  • Każde dziecko może dostarczyć jeden stroik.
  • Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
  • Stroiki dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:Czytelnie wypełniona metryczka dołączona do stroika, zawierająca: imię i nazwisko autora pracy, nazwę grupy.

Technika wykonania stroika:                                                                                   Stroik należy wykonać w formie przestrzennej. Materiał, technologia i rozmiar stroika są dowolne.

Uwagi końcowe:

• Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, stroiki będziemy mogli podziwiać w holu przedszkola do 18 grudnia 2019 r.
  • Uczestnicy i ich opiekunowie wyrażają zgodę na opublikowanie nagrodzonych prac na stronie internetowej Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie
  • Stroiki przekazane na konkurs nie będą zwracane autorom, zostaną wykorzystane do dekoracji przedszkola i stołu Wigilijnego.

Zapraszam do udziału w konkursie.