Dzień Edukacji Narodowej

15 października, 2023 Przedszkole
13 października w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli nauczyciele oraz wszyscy pracownicy przedszkola na czele z Panią Dyrektor mgr Dorotą Marchewką, zaproszeni goście – emerytowani pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Dorota Marchewka witając wszystkich oraz przedstawiając krótką historię Komisji Edukacji Narodowej z okazji jej 250 rocznicy, która warta była podkreślenia roli edukacji w naszym życiu. Pani dyrektor podziękowała również wszystkim pracownikom za wkład i serce wkładane w swoją pracę, za osiągnięcia, za kreatywność, entuzjazm i uśmiech na twarzy, za pielęgnowanie w naszych wychowankach podstawowych wartości – dobra, prawdy i piękna.
Uroczystą akademię z okazji DEN przygotowała grupa “Jagódki” pod kierunkiem wychowawczyni Pani Karoliny Kowalskiej. Dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną troskę i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Obecna także podczas uroczystości przewodnicząca Rady Rodziców Pani Hildegarda Baran złożyła w imieniu wszystkich rodziców serdeczne życzenia. Dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.