Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

12 maja, 2024 Przedszkole
Dzień Solidarności Międzypokoleniowej obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Jest to święto mające na celu podkreślenie znaczenia solidarności i współpracy pomiędzy różnymi pokoleniami. W tym roku przystąpiliśmy do realizacji tego zadania i zorganizowaliśmy w przedszkolu tydzień spotkań z najbliższymi naszych wychowanków.
Odbyły się spotkania z dziadkami, rodzicami czy najbliższymi przedszkolaków. Chętni goście zjawili się w naszym przedszkolu aby zaprezentować swoje pasje i zainteresowania .
W grupie Ananaski gośćmi w tym tygodniu byli mama Agatki i Jasia, która zaprezentowała zawód adwokata , wujek Dominika , który opowiadał o udziale w programach telewizyjnych Va Bank, 1 z 10 i Giganci Nauki oraz podróżach oraz tata Wiktora , którego pasją jest gra na akordeonie i harmonijce.
Do grupy Jabłuszka zaproszono babcię Pawełka, która pokazała jak szyć na maszynie . Efektem pracy są piękne skrzaty.
Grupę Malinki odwiedził tata Emilii prezentując wykonane przez siebie bębny, a także grał dla dzieci.
Do grupy Truskaweczki zawitał dziadziu Ani , którego pasją jest muzyka . Grał na akordeonie różne przyśpiewki ludowe zabawiając dzieci. Zaprezentował również strój zespołu Magurzanki, którego jest członkiem.
Grupa Jagódki wybrała się do pobliskiej lodziarni prowadzonej przez dziadków Mikołaja. Dzieci poznały tajniki produkcji lodów oraz kosztowały ich. Ponadto w grupie tej zjawił się również dziadziu Lenki , który w mundurze leśnika opowiedział dzieciom zawód leśniczego oraz dodatkową swoją pasję pszczelarstwo .
W grupie Śliweczki pojawiła się babcia Antosia, która zaprezentowała dzieciom stroje regionalne, a także pokazała zdjęcia i opowiedziała o lokalnych tradycjach, które to wraz z KGW kultywuje. Ponadto zrobiła wraz z dziećmi pyszną sałatkę owocową prezentując zainteresowania kulinarne.

Ponadto aby utrwalić więź międzypokoleniową zorganizowano w holu wystawę fotograficzną. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie .
Ważne jest, aby pamiętać o znaczeniu solidarności międzypokoleniowej nie tylko w tym jednym dniu, ale przez cały rok. Dziękujemy wszystkim za udział w tym ważnym przedsięwzięciu .