Dzień Życzliwości i Pozdrowień

25 listopada, 2023 Przedszkole
We wtorek 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość. Tego dnia wszystkich w przedszkolu obowiązywał kolor żółty oraz uśmiech, a także serdeczne i miłe gesty. Na akademię z okazji Dnia Życzliwości zaprosiła grupa Malinki, która pod kierunkiem Pani wychowawczyni Katarzyny Turczyk zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Przepis na życzliwość”. Przedszkolaki przekazały w nim co to jest życzliwość , jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy.
Następnie wystąpiły dzieci z wszystkich grup prezentując wiersze i piosenki w temacie życzliwości, koleżeństwa oraz używaniu magicznych słów. Tego dnia dzieci dekorowały również swoje drzwi do sal w uśmiechy oraz dbały o swoje zachowanie aby na tablicy życzliwości móc otrzymać naklejkę ???? . Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. Drzewo życzliwości w holu przedszkola zaprasza wszystkich do zawieszenia na nim pozdrowień . Zachęcamy:) Życzliwość? Podaj dalej!