Konkurs recytatorski

12 maja, 2024 Przedszkole
„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.”
– Krystyna Wodnicka📚
„Dzień Bibliotekarza i Bibliotek” w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie świętowano w wyjątkowy sposób. Odbył się bowiem Konkurs Recytatorski pt. „POLSCY POECI DLA DZIECI”, którego organizatorem była Pani Angelika Wygnał. W takim dniu wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć oczywiście Pani Barbary Winiarskiej – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Żmigrodzie, ponadto swoją obecnością zaszczyciły i w jury zasiadły również Pani Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie oraz Pani Małgorzata Tłuściak – Nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.
Przedszkolaki miały okazję wykazać się na małej przedszkolnej scenie swoimi umiejętnościami recytatorskim, odwagą, a także bardzo dobrą pamięcią.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Do udziału zgłosiło się łącznie 32 dzieci. Konkurs miał na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także oswajanie z wystąpieniami publicznymi. Jury po wysłuchaniu wszystkich występów musiało dokonać ciężkiego wyboru, gdyż wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale. Wyłoniono zwycięzców, przyznano również wyróżnienia, po czym wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wszystkim małym artystom.
Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy pięknych występów. Byliście wspaniali!