Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

25 listopada, 2023 Przedszkole
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci. W tym roku dołączyliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W ramach tego dnia podczas zajęć dzieci dowiadywały się o prawach dziecka, kolorowały kolorowanki.  Obejrzały również filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne w tym temacie. Dzieci ubrane na niebiesko przy pięknej dekoracji w holu zjednoczyły się w tym wyjątkowym dniu ze swoimi rówieśnikami w dobry i odpowiedzialny sposób zaznaczając swoje prawa. Tym pięknym dniem rozpoczęliśmy „Tydzień życzliwości” w naszym przedszkolu.