Nakrętki dla Paulinki

29 lutego, 2024 Przedszkole

Kontynuując działania prospołeczne oraz charytatywne , wzorem lat ubiegłych społeczność naszego przedszkola włączyła się w akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zbieranie nakrętek to nie tylko ochrona środowiska ale przede wszystkim niesienie pomocy tym, którzy potrzebują wsparcia dla ratowania życia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Nakrętki zbieramy w przedszkolu, jak również na skwerze przy placu Kościuszki gdzie stoi metalowy kosz w kształcie serca, które powstał z inicjatywy Pana Wójta Gminy Nowy Żmigród, Grzegorza Bary. Można wrzucić do niego nakrętki, a tym samym pomóc innym potrzebującym . O serce pełne nakrętek dbają pracownicy naszego przedszkola opróżniając je oraz przygotowując nakrętki do transportu. Do zbiórki nakrętek przyłącza się także społeczność Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie. Zbierane nakrętki przekazujemy na ręce rodziców Paulinki. Dziękujemy całej społeczności i zachęcamy do dalszej pomocy. Warto pomagać .