Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

18 listopada, 2021 Przedszkole

Szanowni Rodzice !!!

     Nasze przedszkole zostało zgłoszone do wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Udało nam się pozyskać środki finansowe na zaopatrzenie naszej przedszkolnej biblioteczki w nowe piękne pozycje książkowe.

   Realizując ten program będziemy w dalszym ciągu podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze Waszych pociech poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką czytana przez zaproszonych gości jak i Rodziców. W celu uatrakcyjnienia dzieciom spotkań ze słowem czytanym zostanie zorganizowany spektakl, w którym aktorami będą pracownicy przedszkola. Przedszkolaki podczas zajęć relaksacyjnych będą słuchały literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela. Po wysłuchaniu utworu będą zachęcane do wyrażania swoich uczuć, emocji i spostrzeżeń ustnie lub za pomocą pracy plastycznej. Będzie to niezwykłe doświadczenie także dla nas nauczycieli „zobaczyć dziecięca wyobraźnie wychowanków poprzez ich twórczość plastyczną. Prace przedszkolaków będą prezentowane na stronie internetowej placówki oraz w „galerii przedszkolnej” w szatni dziecięcej gdzie będziecie mogli podziwiać je również Wy Rodzice. Przedszkolaki wezmą również udział w wycieczce do miejsca użyteczności publicznej , jakim jest biblioteka, poznają specyfikę tego miejsca oraz jego przeznaczenie. Przedszkolaki będą, także miały możliwość na ile pozwolą obowiązujące obostrzenia pandemii spotkania z aktorami oraz przedstawieniami teatralnymi.

   XXI wiek, w którym przyszło nam żyć, to czas daleko rozwiniętej nauki                  i techniki, czas komputerów i rzeczywistości wirtualnej. Coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu przez dziecko jest walka z poruszającymi się zmiennie po ekranie komputera wojownikami. Z całą pewnością komputer jest częścią naszej rzeczywistości i nie da się uniknąć kontaktu dziecka z nim. Jednak pamiętajcie drodzy Rodzice :

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska

 

 Koordynatorzy projektu:

Karolina Kowalska i Sylwia Cichoń