Niebieskie Igrzyska

6 kwietnia, 2024 Przedszkole
Drugim ważnym wydarzeniem, do którego włączyliśmy się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu były Niebieskie Igrzyska organizowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jest to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca wiedzy na temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces.
Pragnąc uczcić ten dzień w naszym przedszkolu królował kolor niebieski, zarówno wśród naszych ubrań, jak również w dekoracji.
Zorganizowano dla dzieci warsztaty w przedszkolu na temat Autyzmu oraz rozgrywki na hali gimnastycznej. Wydarzenie na hali rozpoczęła Pani Dyrektor witając zebranych, przybliżając temat Autyzmu. Następnie zapalono znicz olimpijski oraz odsłuchano Hymn Igrzysk, po czym zaproszono dzieci do udziału w konkurencjach sportowych i kreatywnych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania zdobywając naklejki za ich wykonanie. Po konkurencjach sportowo-plastycznych wspólnie zatańczyliśmy Niebieską Zumbę. Na zakończenie zaproszeni goście Pan Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara oraz Pani Dyrektor CUW Jolanta Brojek wręczyli naszym przedszkolakom dyplomy uczestnictwa, medale oraz drobny upominek dla każdej grupy.