Pasowanie na Starszaka

19 października, 2023 Przedszkole
Dzień 19 października na długo pozostanie w pamięci sześciolatków naszego przedszkola. W tym bowiem dniu na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyło się uroczyste pasowanie na Starszaka.
Dzieci w obecności rodziców, wychowawców i pani dyrektor obiecały być pilne, grzeczne i uśmiechnięte. Świetnie zdały egzamin odpowiadając na szereg pytań, śpiewając piosenki , tańcząc oraz recytując wiersze. Sześciolatki z powagą wypowiedziały słowa przysięgi stając się tym samym Starszakami. O tym jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości świadczyły ich odświętne stroje, skupione miny, cisza panująca podczas pasowania. Każde dziecko zostało pasowane specjalnym ołówkiem przez panią dyrektor Dorotę Marchewkę, a z rąk wychowawczyń pani Elżbiety Książkiewicz  i pani Bożeny Ryglewicz otrzymały pamiątkowy dyplom. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli również  pamiątkowy upominek. Ten ważny dzień długo pozostanie w ich pamięci.