Spotkanie z Policjantem

13 września, 2023 Przedszkole

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne.
Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to treści, które poznały przedszkolaki 13 września, gdyż w tym dniu nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant z komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.
Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, które było doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

Na zakończenie przedszkolaki wybrały się na spacer, aby utrwalić prawidłowe poruszanie się w pobliżu jezdni i przez przejście dla pieszych.