„SZKOŁA PAMIĘTA”

31 października, 2023 Przedszkole

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

Przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca, gdzie zostały zapalone znicze w celu pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz odważnych osobach. Poprzez te działania dzieci poznały historię związaną z odwiedzanymi miejscami oraz osoby które zapisały się w historii -tej ogólnonarodowej jak i lokalnej.

W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wyruszyły na cmentarz, gdzie dzieci zapaliły znicze i uczciły pamięć zmarłych.