Tydzień Życzliwości

25 listopada, 2023 Przedszkole
W minionym tygodniu odbył się w naszym przedszkolu „Tydzień życzliwości”, który miał na celu uwrażliwienie nas na czynienie dobra, był także edukacją w odniesieniu do innych , nauką troskliwości oraz życzliwości. Był to czas , w którym szczególnie zwracaliśmy uwagę na wartości takie jak : dobro, prawda i piękno. Włączyliśmy się w akcję UNICEF Polska tym samych świętując Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka łącząc się niebieskim kolorem ze wszystkimi rówieśnikami w dobry i odpowiedzialny sposób zaznaczając swoje prawa.
Odbył się także „Dzień życzliwości i pozdrowień”, w którym wszystkie przedszkolaki ubrane w żółty kolor podczas zajęć dowiadywały się jak być życzliwym dla innych, wykonywały miłe gesty dla kolegów i koleżanek, a podczas akademii śpiewały piosenki i recytowały wiersze o wartościach dla nas ważnych.
Szukaliśmy wartości również w literaturze. Dobrym przykładem tego była organizacja teatrzyku „Brzydkie Kaczątko” przez naszą Panią pedagog oraz rozmów o szanowaniu odmienności innych , wiary w siebie. Dzięki życzliwości pracowników Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie, nasze przedszkolaki miały możliwość wysłuchania ciekawych przygód Misi Marysi, a tym samym kontynuowaliśmy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Dzień Pluszowego Misia pozwolił aby nie zabrało czasu na wspólną zabawę z misiami , oraz pogadanek na temat szanowania zabawek.
Podsumowaniem „Tygodnia Życzliwości” był dzień dobrej koleżanki / dobrego kolegi . Dzieci w całym tygodniu zbierały naklejki na Tablicy Życzliwości za dobre , uczynne zachowanie. Dzięki czemu wręczono Ordery Mistrza Życzliwości tym szczególnie życzliwym przedszkolakom.
Mamy nadzieję że ten czas utrwali w nas nawyk bycia serdecznym i życzliwym względem siebie i innych, a używanie magicznych słów będzie stosowane na co dzień. Pamiętajmy , że dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli ????