Myję ręce bo wiem więcej

6 stycznia, 2024 Przedszkole
„MYJĘ RĘCE, BO WIEM WIĘCEJ”🧴🛁🫧
W listopadzie we wszystkich grupach przedszkolnych przeprowadzono zajęcia dotyczące higieny rąk przez wychowawców, tym samym wszystkie grupy wzięły udział w konkursie „Myję ręce, bo wiem więcej” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczna w Jaśle .
Celem konkursu było przeprowadzenie najciekawszych zajęć w przedszkolu dotyczących promowania mycia rąk – uświadomienie, jak ważna jest higiena, a także inspirowanie do kreatywnych zajęć przedszkolnych. Zajęcia prowadzone metodą lekcji odwróconej w grupie „Malinki” zdobyły III miejsce w tym konkursie. Zajęcia pt. „Bakterie” to nauka poprzez działanie.
Dzieci poprzez różne aktywności oraz doświadczenia odpowiedziały na pytania dlaczego i kiedy należy myć ręce. Zajęcia poprowadzono od końca, od skutku choroba – niemyte rece- bakterie ,dzięki czemu przedszkolaki dowiedziały się jak szybko bakterie się rozprzestrzeniają , obserwowały je pod mikroskopem, bawiły się z figurkami bakterii, programowały prawidłową kolejność mycia rąk, świetnie się bawiły. W piątek 15 grudnia przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Jasła wręczyły dzieciom dyplomy oraz upominki. Panie przeprowadziły także pogadankę na temat bakterii i higieny rąk.
Dzięki możliwości udziału w tym konkursie wszystkie dzieci zdobyły wiedzę na temat mydła oraz prawidłowego mycia rąk jako skutecznej metody ochrony przed bakteriami i wirusami oraz związanymi z tym chorobami. Temat higieny rąk dostarczył wszystkim naszym przedszkolakom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.