Zajęcia z języka angielskiego

1 lutego, 2022 Przedszkole

Zajęcia z języka angielskiego

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się trzy razy w tygodniu po pół godziny dla grup starszych oraz cztery razy w tygodniu po 15 minut dla grup młodszych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na nauczaniu dwóch sprawności: słuchania i mówienia. Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez: osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego, reagowanie na proste polecenia i pytania, Dzieci: słuchają nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów i mimiki, słuchają nagrań w języku angielskim (historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki), słuchają  tekstu czytanego, słuchają i oglądają programy edukacyjne, filmiki, bajki animowane w języku angielskim. Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez: powtarzanie za nauczycielem, nagraniem, konstruowanie prostych wypowiedzi, próba odgrywania scenek lub dialogu, recytacja wierszyka, śpiewanie piosenki. Zajęcia wzbogacane są pracami plastycznym i ćwiczeniami przygotowującymi do nauki sprawności pisania. Dzieci wykonują ćwiczenia językowe w postaci graficznej w kartach pracy: łączenie, uzupełnianie rysunku, rysowanie po śladzie, odwzorowywanie, samodzielne rysowanie. Pracujemy z pomocą kursu „Mimi’s Wheel”.  Każdy ze stopni kursu wprowadza inne słownictwo i wyrażenia. Słownictwo uczymy się za pomocą kart obrazkowych , maty Big Wheel oraz niezastąpionej pacynki – głównej bohaterki – Mimi uwielbianej przez dzieci. Dodatkowym atutem jest aplikacja do kursu , za pomocą której przedszkolaki słuchają piosenek, oglądają przygody Mimi i jej rodziny oraz wykonują różne ćwiczenia interaktywne doskonaląc przy tym technologię informacyjną. Nie zapominamy o zabawach ruchowych podczas zajęć , gdyż to dzięki nim dzieci zapamiętują najwięcej.