MAMO, TATO!

4 października, 2021 Przedszkole

To już – jestem PRZEDSZKOLAKIEM

Wystarczy, że wejdę przez drzwi sali przedszkolnej, a zacznie się dla mnie niesamowita przygoda! Oczywiście, mogę napotkać trudności, ale przecież nie jeden rycerz w bajce spotkał smoka i doskonale dał sobie radę! Na szczęście tutaj nie ma smoków. Jest tylko uśmiechnięta Pani, która jest bardzo miła, a do tego proponuje mi tyle fajnych rzeczy! Mamo, Tato, czy wiecie ile tutaj jest super zabawek?! No i dzieci, duuużo innych dzieci! Przecież w takim miejscu nie mogę się nudzić:) Mamo, nie płacz pod drzwiami i nie nasłuchuj czy ja płaczę – może mi się to zdarzyć, ale to tylko dlatego, że to wszystko jest takie nowe i nie bardzo wiem, jak sobie z tym poradzić. Mówiłem Ci już o uśmiechniętej Pani, które we wszystkim mi pomoże. Czas założyć mi wygodne ubranie i dać buziaka, mocno przytulić i powiedzieć jak bardzo mnie kochasz. Oczywiście, że będę tęsknić tak samo jak Ty! Może się zdarzyć, że nie będę chciał wejść ani nawet puścić Twojej ręki, ale powiedz mi wtedy, kiedy wrócisz (to pomoże mi spokojniej czekać na Twój powrót). Niepewność wkrótce zmieni się w ogromną radość, drobny smutek w mój wspaniały rozwój. Jeszcze trochę, a przyniosę Ci pierwszą laurkę, zobaczysz moją pierwszą rolę teatralną i usłyszysz, jak bardzo ważne jest dla mnie moje przedszkole, które od dziś staje się moim kolejnym miejscem na ziemi – bezpiecznym miejscem, pełnym uśmiechu, wiedzy i dobrej zabawy! Odwaga (moja i Twoja) przyjdzie z czasem, a moja przygoda zaczyna się już teraz!