Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

9 listopada, 2023 Przedszkole
„Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!”
8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji warto przypomnieć, jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe. Podczas zajęć nauczyciele przekazali dzieciom tą wiedzę, by najmłodsi też dbali o prawidłowe nawyki żywieniowe – zaczynając każdy dzień od pełnowartościowego posiłku. Wszystkie grupy wiekowe w ramach cyklicznie organizowanego śniadania w formie szwedzkiego stołu przygotowały, a następnie skonsumowały pyszne zdrowe śniadanko, zawierające wszystkie zdrowe produkty zgodne z piramidą żywieniową.
Ponadto przedszkolaki z grupy Jagódki i Malinki wzięły udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, którego celem było przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.